fbpx

PÄRNU UUEKS VEINIPEALINNAKS!

21 aastat tagasi kuulutati Põltsamaa Eesti veinipealinnaks tänu oma pikaaegsetele traditsioonidele ning mahule. 4 päeva tagasi ehk 17. jaanuaril aga jõudsime koos MTÜ Pärnu Veiniklubi, Pootsi mõisa ning Pärnu linnapea Romek Kosenkraniusega arvamusele, et Pärnu linn väärib igati uue ajastu veinipealinna tiitlit:)
Riina ja Enn Rand ning Kätlin Voltenberg taaselustasid Pärnu Veiniklubi, mille kolmas kohtumine toimuski Pärnu linnavalitsuse ruumides ning maitsmisele tulid kohalikud veinid. Meie veinimaja valikust sai degusteerida Family Reserve Mustsõstar Arooniaga 2017. a partiid ning Ingver Astelpajuga.
Uue tulijana oli esindatud Pootsi mõis, mis asub samuti Pärnu linna haldusüksuses. Nemad esitlesid magusat mustika vahuveini ning kuiva vaarikaveini Hof Podis. Maitsvate suupistete eest vastutas Cafe Grand🙂 Ei saa märkimata jätta, et ka linnapeal endal oli kaasa võetud omavalmistatud ja ülimaitsev hobivein.
Naljatlemisi jõudsime meie maja veinimeistri Toomasega aruteluni, et nüüdsest on ju Pärnu kõige suurem veinilinn, arvestades tootjate arvu muidugi 🙂 Linna piires asub kaks (Mamm&Frukt ja Pootsi) veinimaja ning maakonnas veel 4 siidri- ja veinitootjat (Allikukivi veinimõis, Jaanihanso, Tori siidritalu, FIE Tiit Eensalu).
Eesti veiniriigiks!

Meil oli suurepärane õhtu. Täname Pärnu Veiniklubi ja härra linnapea Romek Kosenkraniust.
Pildid Viktoria Reiman Photography.

Hakka meie sõbraks ning saa esimesena teada uutest toodetest ja pakkumistest.

Sõpruse märgiks jäta meile oma e-posti aadress ja vasta kontrollküsimusele,
et me teaksime, et Sa pole robot.

[contact-form-7 id=”1829″]

Loomulikult ootame ka Sinu kirju aadressidel toomas.vaidla@gmail.com (veinimeister) ja helen@mammfrukt.ee (veinisõber).